SK|EN

Anglický štýl bývania

Anglický štýl bývania môžeme nazvať ako tradičný štýl vo Veľkej Británii, ale i v ostatných krajinách s britským vplyvom. Elegantne a nadčasovo pôsobia interiéry s klasickým nábytkom, akoby zo starožitníctva.

Tradičný anglický štýl bývania je charakteristický svojou zdobenosťou a nádychom bohatstva. Dve hlavné éry znamenali základ pre anglickú klasiku v bývaní, a to éra georgiánskeho a viktoriánskeho štýlu v druhej polovici 19. storočia.

Klasickému anglickému interiéru kraľuje nábytok z masívneho tmavého dreva, hlavne z orecha, mahagónu, sekvoje alebo dubu. Drevom bývajú obložené i steny, niekedy len do polovice celej výšky. V tradičnom Anglicku nechýbali miestnosti s vysokým stropom, preto drevené obloženie s ozdobnou lištou navrchu dodávalo budove starodávny charakter. Ozdobnosťou sú príznačné steny dekorované rôznymi variáciami textilných tapiet s kvetinovým vzorom podstatne viac ako používaná matná maľovka. Aj vďaka kombinácii vyblednutých a sýtych farieb navodí tento štýl dnes tú správnu romantickú atmosféru.

Typicky mriežkované britské okná zdobia ťažké, nepriehľadné a bohato riasené závesy so strapcami. Dekoratívne pôsobia kvetinové a vzorované motívy na sedacích súpravách či posteliach, kárované a pásikavé ozdobné vankúše, krištáľové lustre, honosné perzské koberce, zdobené svietniky alebo porcelánová sada na "čaj o piatej".

Fungujúci keramický krb doladený či už s vyrezávaným drevom alebo s ozdobným kameňom vytvorí neopakovateľné čaro u Vás doma.

Tradičný anglický dizajn pôsobí kúzelne starobylo s pôvabom klasickej elegancie. Keď sa nábytok a doplnky vyberú starostlivo, dosiahne sa ten správny efekt vznešenosti a bohatstva.

Pokiaľ inklinujete k anglickému štýlu, pomôžeme Vám dosiahnuť eleganciu a klasiku aj u Vás doma.